Podle čeho jste se rozhodovali při výběru školy? Jaká “kvalita“ školy pro vás měla největší hodnotu? Kdybyste znovu začínali, zvolili byste tu stejnou? Pište o hodnotách, zážitcích a dojmech, které jste v kurzu shledali důležitými nebo o tom, co jste naopak při vašem výcviku postrádali.

Většina pilotů získalá svůj lístek, opravňující je se prohánět v oblacích pod vrchlíkem skytexového zázraku, v té nejlepší škole vůbec. Úplnou náhodou to bývá ta škola, kterou právě daný jednotlivec absolvoval.

Kde začít?

Odpovědí na tuto otázku je místo vašeho bydliště a jeho nejbližší okolí. Důvod je jednoduchý. Jamile se stanete hrdými majiteli pilotního průkazu, budete chtít začít co nejdříve létat. Dobří holubi se vracejí a pro začátek není lepšího místa než to, které již dobře znáte. Je více než pravděpodobné, že nebudete jedinou takto podobně smýšlející osobou. Budete tak mít možnost již v rámci kurzu poznat nové přátelé/spoluletce, kteří dost možná budou ze stejného města jako vy a do budoucna se tak stanou vašimi blízkými přáteli. Nakonec sice stejně skončíte u zdlouhavého cestování za vhodnými podmínkami na přelet dle nastudovaných údajů z flymetu, XCmetea, chmi a mnoho dalších zdrojů. Pro začátek, který ve drtivé většině případů budete trávit opětovným výšlapem na kopec, je však lepší mít svojí tréninkovou základnu co nejblíž.

Cena

Cena je pro nás většinou jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru. Ačkoli si to teď možná ještě neuvědomujete, paragliding vás bude stát hodně peněz (ve srovnání s tím co stojí kurz). Obzvláště v případě, že se mu hodláte doopravdy věnovat. Ať už jde o výbavu, benzín za dopravu na vhodné startoviště, peníze za naviják, vývozy nebo utracené peníze za výlety do Itálie či Slovinska. Chci tím naznačit, že rozdíl v cenách kurzů bývá minimální a rozhodně se nemusíte bát, že by vás některá ze škol oškubala. Ve většině případů nula od nuly pojde. Někde máte naviják v ceně, někde není vůbec, jinde mají zase levnější ubytování atd…

Délka kurzu

V základu máte na výběr ze tří možností. Absolvovat několikadenní intenzivní kurz bez přestávky, základní kurz a poté pilotní kurz nebo kurz individuální. Délka a rychlost absolvování kurzu záleží na počasí a standardu školy založeného na požadovaných kvalitách u výstupního produktu. Paragliding je především o počasí. A právě počasí může kolikrát zkomplikovat život nejedné škole. Přirozeně totiž dochází k situacím, kdy počasí nedovolí plnohodnotně absolvovat veškerou průpravu během určených dní, a pak se musí hledat alternativní řešení. Zpočátku se instruktor snaží vyplnit čas povinnými přednáškami o aerodynamice, počasí, zdravovědě… Dochází tak tedy někdy k situacím, kdy někdo měl více teorie a jiný více létání. Základní povinné prvky nicméně budete mít splněny oba dva. Rozhodně nezoufejte, pokud se po ukončení výcviku budete cítit součástí skupiny teoretiků. V celkovém počtu všech hodin a zkušeností, které vás čekají ve vaší kariéře pilota s ohledem na znalosti a dovednosti, které máte po absolvování kurzu pilota padákového kluzáku, je kurz jen fragmentem, který vás v nadsázce „pouze“ opravňuje vyjít na kopec s padákem, připásat se k sedačce a odstartovat bez rizika postihu ruky zákona. Může se samozřejmě stát, že počasí bude natolik nepříznivé, že vám nedovolí nadále pokračovat v kurzu a v takovém případě budete mít většinou možnost absolvovat kurz nebo jeho část v jiném termínu s jinou skupinou. V takové situaci je více než důležitá informace o počtu žáků na instruktora. Také je nutné počítat s možností, že v některých školách vám pilotní průkaz nevydají, pokud nedosáhnete určité úrovně pilotáže na konci kurzu. Pokud toto bude zrovna váš případ, budete muset přijít znovu v průběhu některého z následujících kurzů a nedostatky doplnit (většinou tomu bývá, že za takové dny už dále nic neplatíte).

Kdy začít?

V podstatě kdykoli počínaje koncem března až do konce cca měsíce října. Každé období má svoje výhody a nevýhody. Jediný termín, který bych nedoporučoval, pokud nemáte přes zimu v plánu jezdit lítat do teplých krajů, je nejzažší konec sezóny. Bezpečný pilot a dobrý pilot je pilot, který často trénuje a často létá. To platí dvojnásob u čerstvých absolventů, kdy jste ještě v situaci, ve které musíte těžce přemýšlet i nad zapínáním sebe a křídla k sedačce. Proto je lepší na začátku nemít příliš velkou pauzu od dokončení kurzu a prvního samostatného létání. Ve výsledku se vám to může prodražit. Znám pěknou řádku pilotů, kteří na začátku sezóny platili instruktorovi za možnost létat s kurzíky v pilotním kurzu právě kvůli dlouhé zimní pauze.

Vybavení

Co se týče kurzu, nemusíte si s ním příliš lámat hlavu. Vybavení rozhodně není příčinou jakýchkoli zranění spojených s výcvikem nových pilotů. Záleží na šikovnosti pilota a především jeho schopnosti reagovat na dané příkazy. Jen pro představu náročnosti takových příkazů: „Běž“, „Pusť“, „Pravou“, „Druhou Pravou“, „Levou“, „Druhou Levou“, „Vysedni“ a „Obě“. Téměř se stoprocentní jistotou si troufám říci, že se v každém kurzu najde minimálně jedna osoba, která s tím bude mít problém. Ať už se vám to zdá sebeabsurdnější, věřtě, že i vám se to může stát. Málokdo z nás je dopředu schopen se stoprocentní jistotou odhadnout, jak se bude chovat v situaci, kdy se poprvé odlepí od země zapnutý v sedačce připoutaný karabinami k něčemu, co se dá sbalit do baťohu a co se až přespříliš podobá nákupní tašce, ve které jste si před týdnem nesli z obchodu rohlíky. Starosti ohledně vybavení se dostaví až po dokončení kurzu.

V drtivé většině případů bude váš budoucí instruktor současně dealerem jednoho z výrobců křídel. Chvilka napětí…ano…značky na které budete létat ve té či oné škole. Jakožto novic létáním nepolíbený, s absolutní bezmeznou důvěrou v člověka, který vás ve zdraví pokaždé dopravil v pořádku opět na zem, zprostředkujíc vám tak velice silný emotivní zážitek, budete mít okamžitě jasno. Můj „stvořitel“ létá na této značce, a protože je to člověk osvícený, je to značka dozajista nejlepší. Já jsem totiž tvor nejchytřejší a školu jsem si vybral nejlepší možnou a je tedy nad slunce jasné, že má nejlepší škola disponuje tím nejvhodnějším vybavením. Navíc jsem na tom létal celou dobu v kurzu, jsem na to zvyklý a mám to v ruce. Tak zhruba takhle je utvořen názor pro výběr křídla po absolvování kurzu. V podstatě to dává smysl a je to logické. S odstupem času však zjistíte, že v kategorii křídel, které si budete pořizovat po kurzu, není rozdíl nijak dramatický. Dramatický však bude rozdíl v názoru na tu či onu značku podle toho, jestli se zrovna budete nacházet například v okolí Brna nebo Prahy. V případě, že se do budoucna stanete samostatně smýšlejícími piloty, kteří létají nejen na výletech se školou, tak se vaše parametry pro výběr následujícího křídla budou diametrálně odlišovat od těch v případě pokurzové volby.

Komfort

Do kategorie komfortu bych rozhodně zahrnul informace týkající se možnosti a standardu ubytování a současně i možnosti stravování v dané lokalitě. Za faktor nejdůležitější v této kategorii bych neváhal označit fyzickou náročnost. Ta se může notně lišit v závislosti na terénu, kde budete kurz absolvovat. Pro mladší a fyzicky zdatné nebude problém vyběhnout několikrát za den kopec s těžkým školním vybavením. Pro ty starší a fyzicky méně zdatné by to mohlo představovat menší komplikaci a to obzvláště v momentě, kdy se kurz přesune do fáze sletů/svahování. V takovém případě fyzicky zdatný jedinec zvládne takových sletíku mnohem více, než starší pán v nejlepším věku. Řešením takové situace je výběr školy létající na terénu s velkým převýšením, kam vás v průběhu výcviku ve fázi výškových letů vyvezou instruktoři nebo lanovka.

Pokurzové výhody

V případě, že již teď nedisponujete širokou základnou přátel, kteří by vás vzali pod ochranná křídla a vyvezli vás po kurzu na výlet do zahraničí, tak si najděte školu, která tento servis nabízí. Nemůžete udělat lepšího rozhodnutí, než hned po kurzu jet s intruktorem na výlet. Ideální terény pro začátečníka jako například Lijak/Kovk nebo Bassano vám dají zažít první opravdový pocit z letu. Mnoho škol nabízí pujčování vybavení. Zní to jako velice lákavá nabídka, o to víc, pokud nemáte v plánu si hned po kurzu kupovat vlastní. Tato „výhoda“ má spousty ale. Málokdo vám půjčí vybavení, že si ho v pátek vyzvednete a v pondělí vrátíte. Jste tedy vázáni pouze na termíny a místa na kterých se bude daná škola nacházet za přítomnosti instruktorů. Ve výsledku to pak končí tím, že podobné služby využijete jednou-dvakrát a pak už to pro vás přestane být zajímavé.

Kvalita

Těžko definovatelný pojem ve spojení se školou paraglidingu. Můžeme hodnotit školu dle webových stránek, úspěchů lektorů, doby existence školy, počtu studentů na lektora, stáří vybavení, zázemí pro výuku, osnov…Více než cokoli jiného je správný výběr školy o důvěře. Vyberte si takovou školu, která ve vás vzbuzuje největší důvěru a která vám bude v momentě nerozhodnosti víc sympatičtější. Můžete si udělat hezký výlet do přírody a jet se podívat přímo na nějaký z kurzů jen jako divák. Popovídat si s instruktory osobně. Od počítače většinou vyhrává lepší marketing, sliby, grafika. Až budete stát sami na kopci dávaje svůj život všanc a rozhodovat se, jestli do toho skočit nebo ne, tak vám nepomůže ani deset titulů mistra světa vašeho instruktora a ani fakt, že jste v kurzu na rozdíl od někoho svahovali 20 min, zatímco kolega vedle jen 5 min. Jestli se vám naskytne ta možnost a máte splněny všechny domácí úkoly v podobě získání základních informací o té či oné škole, tak vyjděte ven ze dveří a jeďte se podívat a seznámit s lidmi, kterým hodláte svěřit svůj život.