Jeden z nejkrásnějších výletů v rámci timebuildingu. Hodiny se pomalu krátí a za chvíli bude čas se zas “vrátit na zem”.

Dlouho plánovaný výlet do Drážďan se konečně stal skutečností. Po několika cvičných letech do zahraničního Vilshofenu a nespočet přeletů nad LKPR nastal čas letět jako opravdový pilot na pořádné letiště. Málokdo by čekal, že se v únoru najde takhle krásný den na takový let.

Příprava byla o něco rozsáhlejší než obvykle. Až při výletech do zahraničí člověk zjistí jak moc jsme rozmazlení dobrou prací ŘLP pro piloty na českém území. Ať už se bavíme o aisview, VFR příručce nebo dostupných informací skrze Eurocontrol AIP library. Německo je v tomto ohledu pro neplatící vyloženě nepřátelským územím. Naštěstí jsme vybaveni SkyDemonem, palubní navigací a volně dostupnými mapkami pro přístrojové přiblížení do Drážďan. Pro jistotu podáváme letový VFR plán již den předem.

V den příjezdu na letiště nastávají trošku zmatky s letadlem. I přesto, že jsme po telefonu posouvali letový plán dozadu, tak nakonec startujeme později. K běžnému předehřátí bylo třeba ještě vyřešit dofouknutí příďového tlumiče a uzamčení hangáru. Do Drážďan je to jen „kousek“, tak tankujeme po špunty a další plnící zastávku neočekáváme. Po vzletu přelazujeme na PRAHA INFORMATION a letíme téměř direct na Drážďanské TANGO. Po příletu na downwind RWY 22 jsme ohlašovali landing traffic in sight a poté následoval clearance to land RWY 22.

Po přistání dostáváme místo k opuštění RWY a následně jsme vyzváni k přelazení na Dresden APRON. To už před nás najel Follow Me vehicle. Ten nás dovedl až na stojánku pro všeobecné letectví a řekl ať počkáme u letadla, že musí odbavit ještě jeden přílet. Vybaveni vestou a čoky jsme letadlo zajistili a sebe zviditelnili. Po krátké chvilce se vrátil maršaler a odváží nás na terminál. Vemte si z letadla piloťák! V případě, že je váš doprovod pilot, tak i on. Jaksi jsme zapomněli, že jsme na velkém mezinárodním letišti a pro návrat k letadlu procházíte kontrolou jako běžní pasažéři/piloti. To se částečně netýká pilotů. Ti procházejí rámem a je jim kontrolována licence. Adam musel vyčkat na speciálního sekuriťáka, který si ho zkontroloval ještě zvlášť (případ bez pilotní licence). Bohužel nám nezbylo moc času na cestu vlakem do centra a tak se poznávání Drážďan smrsklo na procházku po terminálu, kafčo a pohled na stojánku z opravdu pěkné vyhlídky. Celkově nás tedy přistání v Drážďanech ve víkendovém režimu stálo 20E za přistání a 10E za kafe.

Po kafíčku zpět na zmíněnou kontrolu a minibusem na stojánku ke stroji. Maršaler odjíždí a nám tak zbývá posledních pár chvil na foto. Sedáme do stroje, kontrolujeme, že jsou veškeré spotřebiče vypnuty. Zapínáme elektriku, rádio, poslechneme ATIS a žádáme o startup and departure clearance via TANGO, VFR no flightplan, information Juliete na Dresden APRON. Vše povoleno, report ready for taxi. I když to z fotek moc nevypadá, bylo tehdy blízko k nule, tak necháváme motor řádně prohřát. O zhruba 10 minut později se ocitáme holding short of RWY 22 at Charlie. I když je Charlie zhruba v půlce dráhy, tak z aerodrome chartu víme, že před sebou máme 1360m TORA. To by nám na vzlet stačilo více než jednou…

“Dresden TWR, OKOKG ready for departure RWY 22“

“OKOKG cleared for takeoff RWY 22 wind….”

Foto by Adam&David
SEVERNÍ JIŽNÍ ČECHY
MILEŠOVKA
KRUŠNÉ HORY
RANÁ A MILÁ
STŘEDOHOŘÍ
DEUTSCHLAND
AUTOPILOT
EDDC RWY22
EDDC RWY22
APRON FOR GA
APRON FOR GA
ADAM
AIRBERLIN
ČOKY A VESTA VLASTNÍ
DVA NA JEDNOHO
RWY22
EDDC
APPROACHING TANGO
VRCHOL HOR
ZPĚT V ČR
STŘEDOHOŘÍ
STŘEDOHOŘÍ