Vilshofen an der Donau. Zahraniční klasika. Nádherný offset approach na letiště umístěné podél Dunaje.

Již několikátý výlet do Vilshofenu. Vděčné letiště s restaurací, kam chodí i místní. Letiště je nedaleko našich JZ hranic, je tak vhodnou destinací pro piloty toužící po zahraničním dobrodružství. Jedná se o letiště neřízené se službou AFIS. Před návštěvou je třeba důkladně prostudovat okruh z důvodu hlukových omezení. Vše důležité najdete na edmv.de.

Přistání ve Vilshofenu je opravdu příjemným zážitkem. Ať už sedáte na RWY 12 těsně za mostem a silnicí nebo na RWY 30 po offset approachy podél řeky. Dráha je dostatečně dlouhá i pro méně zkušenné (1 138m). Pro většinu by neměl být problém po dosednutí na RWY 30 opustit rovnou na TWY D. Za C150 zaplatíte bez pár drobných necelých 10E.

Pokud nemáte příliš času nazbyt, vystačíte si s letištní restaurací, která je navštěvovaná nejen piloty. Po jídle pak můžete zamířit na procházku do města na druhé straně řeky. Moc bych si přál, aby letišť jako je Vilshofen bylo mnohem více. Příjemný čas strávený požitkem z letu pak lze zkombinovat i s návštěvou daného místa.

Foto by Adam&David
Na německých hranicích
VESUB -> BAGMI
Hoher Bogen
Alpy
Landing RWY 30
Adam
OK-OKG na stojánce
Létá se tu čile
Výhled z restaurace
Pre-flight walk-around
Krásnej pohled
Number 4, holding short of RWY 30, ready for backtrack.
Airspeed alive
Safe altitude, flaps up.
Šumava ahead.
Pohoda na palubě.
FL60
Timelapse video offset approach RWY 30