Nečekaná cesta do Brna.

Původně naplánovaný výlet do Brna z předchozího dne se nám povedlo zrealizovat den následující. Letadlo nám nakonec připadlo z plánovaných čtyř hodin na pět. Cestou na letiště podáváme letový plán a za necelou hodinu už jsme 3000ft AGL kousek za LKPM cestou do Brna.

Musim říct, že to byl asi nejslabší zážitek zatím. Brno bylo super. Řízený prostor super. Komunikace super…ale bez autopilota nebo podstatně rychlejšího éra už “nikdy”. Let trval cca 1:40min. Naštěstí nám poměrně nudný let ozvláštnilo vyčkávání nad městem ve třetí levého RWY09 a pohled na přistávající dopraváky a stíhačku. Terminál v Brně byl trošku zklamání. Namlsaní z Drážďan a Vilshofenu jsme usedli do restaurace, která zavírala 50 minut po našem přistání.

Cestou na RWY 09 pro vzlet jsme na stojánce potkali bažanta a na vyčkávacím místě asi šest zajíců. Po vzletu jsme si z původních 2500 max vyžádali vyšší výšku. Tím jsme se dostali do situace, kdy nám bylo oznámeno, že si máme přejít na Medlánky, které jsou až do 4000ft. Jenže s naší výškou bysme při opuštění Medlánek vletěli rovnou do TMA. Takže na Medlánkách jsme se nahlásili, hnedka odhlásili a na Brno Radar ještě žádali o průlet TMA. Trochu jsme čekali, že nám třebas na věži řekne ať si v téhle výšce vykomunikujeme i radar nebo že mu info předá sám, když už nás povolil do vyšší než publikované výšky.

Focení jsme tentokráte trošku zanedbali, tak jako kompenzaci přidávám i debrief z aplikace.

Foto by Adam&David
Někde nad Brnem
Vyčkáváme ve třetí levého 09
Je to pěkný město
Finále 09
Pojíždímě na apron for GA
Diamonda
Brněnský letištní bažant

FL60
LKPM RWY 06